A A A

KOSZYKARZE UKS OGÓLNIAK - podsumowanie sezonu

Sezon koszykarzy UKS „Ogólniak” działającego przy Zespole Szkół  Nr 2 (Staszic) trzeba  uznać za bardzo udany.

Przygotowania do sezonu rozpoczęły si ę tradycyjnie z początkiem września. Treningi odbywały  się dwa, trzy razy w tygodniu( . W miesiącu październiku odbyło  sześciodniowe zgrupowanie w Kazimierzy Wielkiej ( zajęcia dwa razy dziennie z koszykówki oraz dodatkowo basen i siłownia ). Dalszy ciąg sezonu to udział w Hrubieszowskiej Lidze Koszykówki  ( dziesięć kolejek) oraz w różnych turniejach.

Statystyka przygotowań w sezonie 2016/2017:

- 71 dwugodzinnych jednostek treningowych

- Hrubieszowska  Liga Koszykówki  ( dziesięć kolejek)

- osiem  turniejów

- dwa sparingi ( III Liga Biłgoraj)

- sześciodniowe zgrupowanie

- wyjazd na mecz ligowy Startu Lublin

- wyjazdy na narty oraz pływanie

Rozegrane turnieje :

- Ogólnopolska Licealiada w Koszykówce w Gorlicach  - XIII miejsce

- Wojewódzka Licealida SZS w Hrubieszowie – I miejsce

- Półfinały Wojewódzka Licealida SZS w Chełmie – I miejsce

- Rejonowa Licealiada SZS Hrubieszów – I miejsce

- Grand Prix Zamościa – III miejsce

- Grand Prix ZTKKF – III miejsce

- Turniej Koszykówki w Tomaszowie Lub. – V miejsce

- Powiatowa Licealida SZS – I miejsce

- Hrubieszowska Liga Koszykówki - I miejsce

Podziękowanie instytucjom i sponsorom za wsparcie działalności na rzecz rozwoju hrubieszowskiej koszykówki:

- Ministerstwo Sportu i Turystyki

- Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie

- Urząd Miasta w Hrubieszowie

- Zespół Szkół Nr 2 w Hrubieszowie

- Krzysztof Skrok Firma Carmax

- Michał Miścior  Firma Nowa Technika

- Bank Zachodni WBK

- Bank BGŻ

- Browar Sulewski

- opieka medialna  lubiehrubie

 

Ogólnopolska Licealiada w Koszykówce w Gorlicach  - XIII miejsce

Wśród szesnastu miast  z Polski, Hrubieszów był jako jedyny gdzie niema drużyny uczestniczącej w regularnych rozgrywkach  ligowych Polskiego Związku Koszykówki.

Końcowa kolejność turnieju:

1.ZespólSzkólOgólnokształcącychiSportowychPruszków

2.Zespól Szkół Sportowych Dąbrowa Górnicza
3. Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Marcina Gortata  Łódź
4. Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Marcina Gortata  Kraków
5. VI Liceum Ogólnokształcące Białystok
6. Zespół Szkół Technicznych Tarnów
7. Zespół Szkół nr 4 Wałbrzych
8. Gdańskie Liceum Autonomiczne Gdańsk
9. III LO Włocławek
10. I Liceum Ogólnokształcące  Ostrów Wielkopolski
11. Zespół Szkół nr 1 Stargard Szczeciński
12. III Liceum Ogólnokształcące  Zielona Góra
13. Zespół Szkół nr 2 Hrubieszów

14.I Liceum  Ogólnokształcące Prudnik

15.II Liceum  Ogólnokształcące Olsztyn

16. I Liceum Ogólnokształcące Gorlice

Wyniki spotkań:

ZS 2 Hrubieszów – SMS MG Łódź    48 : 61

ZS 2 Hrubieszów – GLA Gdańsk       50 : 56

ZS 2 Hrubieszów -  I LO Prudnik       66 : 56

W meczu z Prudnikiem ,uległ  kontuzji filar zespołu Damian Jóżwiak i nie zagrał już do końca turnieju.

W kolejnych meczach fazy pucharowej  zanotowano wyniki:

ZS 2 Hrubieszów  - III LO  Włocławek    47 : 60

ZS 2 Hrubieszów  - I LO Gorlice              99 : 46

ZS 2 Hrubieszów  - I LO Prudnik             58 : 48

Drużyna wystąpiła w składzie : Damian Jóżwiak  - 56pkt,  Oktawian Czerniak - 77pkt,  Kacper Popławski - 65pkt, Patryk Fijołek -27pkt, Hubert Chachler - 67pkt, Bartłomiej Chachler – 2pkt, Albert Gardyński - 59pkt, Paweł Szczepański - 4pkt , Bartłomiej Tomaszczuk – 11pkt

Na turniej przyjechali kibice ( rodzice i młodzież).


 

Wojewódzka Licealida SZS w Hrubieszowie – I miejsce

Końcowa kolejność turnieju:

1. Zespół Szkół  nr 2 w Hrubieszowie  op. Krawczuk Zbigniew

Skład zespoł: Jóżwiak Damian, Czerniak Oktawian, Popławski Kacper, Fijołek Patryk,    Chachler Hubert, Chachler Bartłomiej, Gardyński Albert, Szczepański Paweł, Gąsior Piotr, Czarnecki Szymon, Tomaszczuk Bartłomiej, Łomański Mateusz, Ważny Piotr, Skrzyński Jakub

2. V Liceum Ogólnokształcące w Lublinie  op. Dubielis Andrzej

3. I Liceum Ogólnokształcące Biała podlaska op.Kuszneruk Katarzyna

4. Zespół Szkół  Zawodowych nr 2 w Rykach   op.Nastalski Mariusz

5. Zespół Szkół  Zawodowych nr 5 w Chełmie  op.Półtorak Mariusz

Wyniki spotkań:

1. ZSZ 5 Chełm – I LO Biała Podl.            22 : 44

2. V LO Lublin – ZSZ 5 Chełm                  39 : 21

3. ZSZ 2 Ryki -  ZS 2 Hrubieszów             23 : 65

4. I LO Biała Podl.- V LO Lublin              32 : 52

5. I LO Biała Podl.- ZSZ 2 Ryki                48 : 41  o III miejsce

6. ZS 2 Hrubieszów - V LO Lublin            50 : 24  FINAŁ

 

UKS Ogólniak

Zbigniew Krawczuk