A A A

OGÓLNOPOLSKA LICEALIADA W KOSZYKÓWCE - GORLICE 2017

Koszykarze Ogólniaka  na Mistrzostwach Polski

 

 

 

Dodał: KZ

 

Data dodania: 2017-06-01

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania ogólnopolska licealiada w koszykówce

 

W 5 halach sportowych w powiecie gorlickim  i bieckim walczyły uczniowskie drużyny koszykarskie z całej Polski  w XIV Ogólnopolskiej Licealiadzie w Koszykówce Chłopców.

Przez 3 dni , od wczesnych godzin porannych w poniedziałek do środowego popołudnia,  toczyła się walka o miano najlepszej koszykarskiej ponadgimnazjalnej drużyny koszykówki chłopców w Polsce.

Turniej zakończył się zwycięstwem  w finale drużyny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych z Pruszkowa 76:59 nad drużyną z Zespołu Szkół Sportowych z Dąbrowy Górniczej

Wśród  16  najlepszych drużyn w kraju znalazła się ekipa hrubieszowskiego  „Ogólniaka”           Na różnych szczeblach rozgrywek rozegrali sześć meczy, notując trzy wygrane oraz trzy porażki .

W fazie grupowej trafili na  zespoły z Łodzi ,Gdańska oraz Prudnika.

ZS 2 Hrubieszów – SMS MG Łódź    48 : 61

ZS 2 Hrubieszów – GLA Gdańsk       50 : 56

ZS 2 Hrubieszów -  I LO Prudnik       66 : 56

W meczu z Prudnikiem ,uległ  kontuzji filar zespołu Damian Jóżwiak i nie zagrał już do końca turnieju.

W kolejnych meczach fazy pucharowej  zanotowano wyniki :                                                   ZS 2 Hrubieszów  - III LO  Włocławek    47 : 60

ZS 2 Hrubieszów  - I LO Gorlice              99 : 46

ZS 2 Hrubieszów  - I LO Prudnik             58 : 48

Drużyna wystąpiła w składzie : Damian Jóżwiak  - 56pkt,  Oktawian Czerniak - 77pkt,  Kacper Popławski - 65pkt, Patryk Fijołek -27pkt, Hubert Chachler - 67pkt, Bartłomiej Chachler – 2pkt, Albert Gardyński - 59pkt, Paweł Szczepański - 4pkt , Bartłomiej Tomaszczuk – 11pkt         opiekun Zbigniew Krawczuk


Końcowa kolejność turnieju:

1. Zespól Szkół Ogólnokształcących i Sportowych Pruszków                                                         2.Zespól Szkół Sportowych Dąbrowa Górnicza
3. Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Marcina Gortata  Łódź
4. Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Marcina Gortata  Kraków
5. VI Liceum Ogólnokształcące Białystok
6. Zespół Szkół Technicznych Tarnów
7. Zespół Szkół nr 4 Wałbrzych
8. Gdańskie Liceum Autonomiczne Gdańsk
9. III LO Włocławek
10. I Liceum Ogólnokształcące  Ostrów Wielkopolski
11. Zespół Szkół nr 1 Stargard Szczeciński
12. III Liceum Ogólnokształcące  Zielona Góra
13. Zespół Szkół nr 2 Hrubieszów

14. I Liceum Ogólnokształcące Prudnik                                                                               15.II Liceum Ogólnokształcące Olsztyn                                                                                  16. I Liceum Ogólnokształcące Gorlice


UKS Ogólniak

Krawczuk Zbigniew